Новини

  • На 2 юни 2026 г. ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Коньово откри нов СТЕМ център по природни науки и 3D прототипиране, който бе осъществен по Националният план за възстановяване и устойчивост.

    Училищният екип разработи концепция за изграждане на СТЕМ среда, включваща обзавеждане  и оборудване на СТЕМ център и три високотехнологични и свързани класни стаи.  Новоизграденият СТЕМ и ВОСКС пространствата ще предоставят възможност за подобряване на образователните резултати, изграждане на ключови компетентности, практически умения и трайни знания, както и към насочване на учениците към технологични професии и бъдещо кариерно ориентиране. 

    Радваме се, че успяхме да превърнем едно празно пространство в нов съвременен образователен център, където ученици и учители ще правят химични опити в часовете по Човекът и природата и по Химия и опазване на околната среда,  ще гледат под микроскоп устройство на растителна клетка в часовете по Биология и здравно образование.

  •  

     

     

     

     

     

  • Представителна изява на вокална група за народна музика по НП "Заедно в изкуствата и в спорта"

    На 21 май 2026 г.  родители, учители и гости се насладиха на вдъхновяващото и неповторимо

    изпълнение на вокалната ни група за народна музика, с ръководител Пламена Господинова.

    Неповторимата красота на българската народна музика, изпълни двора на училището.

    Техните изпълнения донесоха много насроение и енергия, която носи българската народна музика.

     

  • В навечерието на 24 май - Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост, 
    старши учителите Донка Бойчева и Красимир Драгиев бяха отличени от г-жа Галя Захариева, 
    кмет на Община Нова Загора със значка "Нова Загора", за принос в образователното дело на община Нова Загора. 

    Честита награда! С пожелание за здраве и нови успехи!

    Носете и предавайте на младите знания, вяра и увереност в собствените сили.
    Бъдете новите будители!
    Честит празник на всички учители и дейци на просветата и културата!

     

  • Достойно участие на нашите ученици Марин Вярков от 6 клас, Милен Колев и Костадин Евгениев от 7 клас, 
    с ръководител Диляна Тончева в XII Литературно -художествен конкурс, посветен на живота и делото на Стоил войвода.
    Благодаря Ви, скъпи ученици, за желанието и вдъхновението да участвате в 
    този престижен национален конкурс, да се докоснете до големият български герой Стоил войвода, 
    отдал живота си за свободата на България.
    Благодаря Ви, г- жо Тончева за подкрепата, ентусиазма и всеотдайността, която оказвате на младите ни таланти.

  •      На 14 май 2026 г. на спортната площадка в нашето училище- три футболни отбора, три изиграни мача- много емоции,  обрати, голове, много надежди,  много хъс и воля за победа.
    Нашият отбор заслужено зае второто място, след загуба от отбора на ОУ " Св.  Паисий Хилендарски " с. Стоил войвода с 3:5, и победа над отбора на ОУ "П. Р. Славейков " с. Кортен с 10:0.
    Изиграни двубои:
    1. ОУ с. Стоил войвода - ОУ с. Коньово - 5:3
    2. ОУ с. Кортен - ОУ с. Стоил войвода - 0:7
    3. ОУ с. Коньово - ОУ с. Кортен -10:0
    Класиране:
    1. ОУ "Св. П. Хилендарски" с. Стоил войвода
    2. ОУ "Св. св. Кирил и Методий" с. Коньово
    3. ОУ " П. Р. Славейков" с. Кортен

    Поздравления момчета!
    Благодаря Ви за отдадеността, енергията и волята за победа!
    Благодаря на всички учители, ученици и родители за подкрепата!

  • На 11 май 2026 г. - празника на Светите братя Кирил и Методий, учениците от първи клас, 
    под ръководството на  своите учители Дорина Момчилова и Радиела Василева
    представиха пред родители и учители своето тържество "Празник на буквите".

    Всички ученици получиха грамоти и книгата "Любими детски приказки" за отличното си представяне през учебната година.

    Честит празник на буквите, мили първокласници!

  • На този ден се прекланяме пред героите на Априлското въстание. Онези смели българи, които избраха свободата пред страха.

    Техният подвиг не е просто история. Той е памет, урок и дълг.

    Дълг да помним.

    Дълг да бъдем достойни.

    Дълг да пазим свободата, извоювана с кръв и вяра.

    Поклон пред героите!

  • Ани Александрова и  Моника Андонова от първи клас, Соянка Стянова и и Пенка Илиева от втори клас
    с грамоти от състезанието "Аз и буквите", организирано от СБНУ. 

    Те постигнаха максимален брой точки - 50 и се класираха за финалното състезание, 
    което ще се проведе на 30 април 2026 г.

     

    Поздравления за тях и техните учители!

    Пожелаваме им успех!

  •         Второ място за Мирослава Mилева от 3 клас, с класен ръководител Щилиянка Йорданова 
    от конкурса "Великденско яйце", категория "Изобразително изкуство", организиран от ЦПЛР гр. Сливен. 

      На специална церемония, всички участници, завоювали призови места, получиха своите награди!

     

    Честита награда! С пожелания за нови творчески успехи!

     

Страници